Varsinais-Suomen Sosiaalipalvelut Oy

Varsinais-Suomen Sosiaalipalveluiden työntekijärakenne koostu erilaisista persoonista ja moniammatillisuudesta. Työntekijöillä on pitkä kokemus lastensuojelusta. Tiimin Ikärakenne on 25-58 v ja tämä tuo lastensuojelun työskentelyyn rikkautta.

Varsinais-suomi

_G9A6850

Rami Raivio

Kasvatustieteen maisteri
Erityisluokanopettaja
Luokanopettaja
Opetustoimen hallinto ja johtaminen

rami.raivio@vaspoy.fi
040 718 7819

_G9A6868

Tero Kanerva

Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja
Johtamisen perusopinnot
Rikos- ja riita-asioiden sovittelija
Seikkailukasvattaja
Voimauttava valokuvaaja

tero.kanerva@vaspoy.fi
050 5474 567

_G9A8201

Sasu Mikkola

Kasvatustieteen maisteri
Erityisluokanopettaja
Luokanopettaja

sasu.mikkola@vaspoy.fi
044 771 6834

_G9A7021

Ari-Pekka Toivonen

Mielenterveyshoitaja
Seikkailuohjaaja
VIG MLL® - videoavusteinen vuorovaikutuksen ohjaaja

ari-pekka.toivonen@vaspoy.fi
044 716 8950

_G9A6930

Voitto Friman

Sosionomi (AMK)
Lasten ja nuorten erityisohjaaja
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

voitto.friman@vaspoy.fi
044 972 8945

_G9A6991

Jouko Kiesiläinen

Kasvatustieteen maisteri
Kasvatustieteiden tohtori opiskelija
Sosiaalityön- ja -politiikan sekä psykologian perusopinnot
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

jouko.kiesilainen@vaspoy.fi
044 712 9222

_G9A6914

Mikaela Shields

Sosionomi (AMK)
Neuropsykiatrinen valmentaja

mikaela.shields@vaspoy.fi
044 988 7911

_G9A8160

Eeva Åberg

YTM (sosiologia)
Sosionomi (AMK)
Työnohjaaja opiskelija
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja
VIG MLL® - videoavusteinen vuorovaikutuksen ohjaus- ohjaaja, -työnohjaaja ja kouluttaja

eeva.aberg@vaspoy.fi
044 756 2019

_G9A6781

Marko Mäkelä

Yhteisöpedagogi (AMK)
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja
perhevalmentaja

marko.makela@vaspoy.fi
044 491 8153

Hanna-1

Hanna Vanhala

Yhteisöpedagogi (AMK)
Seikkailukasvatuksen opinnot
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

hanna.vanhala@vaspoy.fi
044 491 8521

_G9A8100

Jenni Forslund

Työvapaalla

_G9A8169

Ville Hytti

Kasvatustieteen maisteri
Liikunnanopettaja
Luokanopettaja

ville.hytti@vaspoy.fi
044 755 8963

_G9A8352

Hannu Huitu

Kasvatustieteen maisteri
Luokanopettaja
Käsityön aineenopettaja

hannu.huitu@vaspoy.fi

_G9A6999

Katri Siivonen

Sairaanhoitaja (AMK)
Neuropsykiatrinen valmentaja ja Eläinavusteinen valmentaja
VIG MLL® - videoavusteinen vuorovaikutuksen ohjaaja
Perhearviointi
Päihdetyö

katri.siivonen@vaspoy.fi
050 473 2153

Annukka

Annukka Issakainen

Sosionomi (AMK)

annukka.issakainen@vaspoy.fi
050 544 3267

_G9A6802

Otto Vaaralahti

Kasvatustieteen maisteri
Erityisluokanopettaja
Luokanopettaja

otto.vaaralahti@vaspoy.fi
044 765 0461

39075603_10212828239596923_7237633605931892736_n-e1612197812231

Petteri Kortelainen

Mielisairaanhoitaja
Erityistason perheterapeutti
Psykoterapeutti

petteri.kortelainen@vaspoy.fi
050 321 4362

_G9A8141

Senni Koskinen

Kasvatustieteen maisteri

senni.koskinen@vaspoy.fi
044 491 8781

lp_kuva2_460x-e1620719204741 copy

Lauri-Pekka Larkela

Sosionomi (AMK)

050 321 6219

_G9A8418

Elisa Rissanen

Kasvatustieteen maisteri
Liikunnanopettaja
Luokanopettaja

044 713 0905

_G9A8395

Petteri raes

Kasvatustieteen maisteri
Erityisluokanopettaja
Luokanopettaja

_G9A8187

Lauri Salomaa

Kasvatustieteen kandidaatti Luokanopettajaopiskelija Erityisluokanopettajaopiskelija

Henkilo-vasp

Tuomas Lehesaari

Yhteisöpedagogi (AMK)
Psyko- perheterapeutti

Henkilo-vasp

Risto Raivio

Oikeustieteiden maisteri
Fysioterapeutti

Mikko-scaled-e1582816842558-928x1024-removebg-preview

Mikko Hyökki

Palveluntuottaja
Sosionomi (AMK)
Perhe- ja psykoterapeutti: Perheterapia, parisuhdeterapia

mikko.hyokki@vaspoy.fi
040 839 0293

Salla-scaled-e1582817012710-928x1024-removebg-preview

Salla Ketola

Palveluntuottaja
Psykologi
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

EEvu

eva-maija poijärvi

Palveluntuottaja
Kasvatustieteen maisteri
Valtiotieteen maisteri
Laillistettu sosiaalityöntekijä

Satakunta

_G9A6962

Juho Suoramaa

Sosionomi (AMK)

juho.suoramaa@vaspoy.fi
044 755 4970

Hanna-Mari Takala

HANNA-MARI TAKALA

Sosionomi (AMK)

hanna-mari.takala@vaspoy.fi
050 553 1238

Tiina

TIINA MAANSALO

Lähihoitaja
Yhteisöpedagogiopiskelija (AMK)

tiina.maansalo@vaspoy.fi
050 339 5529

Henkilo-vasp

Petra Ovaska-Eklund

Sosionomi (YMK)
Lähisuhde- ja perheväkivallan ehkäisyn avainkouluttaja
Lähisuhdeväkivallan sovittelija- koulutus
Lastensuojelun edunvalvojakoulutus
Lastensuojelutarpeen selvitys- koulutus

petra.ovaska-eklund@vaspoy.fi
050 543 2576

Henkilo-vasp

SUSANNA NORDLUND

Sosiaalityöntekijä (YTM)
Sosionomi (AMK)
Työnohjaajaopiskelija

susanna.nordlund@vaspoy.fi
050 533 2447

Henkilo-vasp

Kirsi Koskinen

Sosionomi (AMK)
Sosionomiopiskelija (YAMK)

kirsi.koskinen@vaspoy.fi

IMG-20210924-WA0002

Nea Kariluoto

Sosionomi (AMK)

nea.kariluoto@vaspoy.fi
050 339 7499

Henkilo-vasp

juha sainio

Lastentarhaopettaja

juha.sainio@vaspoy.fi

Käytämme sivuillamme evästeitä. Evästeiden käytön ensisijaisena tarkoituksena on parantaa ja mukauttaa vierailijan käyttökokemusta sivustolla sekä analysoida ja parantaa sivuston toimivuutta ja sisältöä.