Varsinais-Suomen Sosiaalipalvelut Oy

Varsinais-Suomen Sosiaalipalveluiden työntekijärakenne koostu erilaisista persoonista ja moniammatillisuudesta. Työntekijöillä on pitkä kokemus lastensuojelusta. Tiimin Ikärakenne on 27-58 v ja tämä tuo lastensuojelun työskentelyyn rikkautta.

Rami Raivio

Kasvatustieteiden maisteri
Erityisluokanopettaja
Luokanopettaja
Opetustoimen hallinto ja johtaminen


rami.raivio@vaspoy.fi
040 718 7819

Tero Kanerva

Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja
Johtamisen perusopinnot
Rikos- ja riita-asioiden sovittelija
Seikkailukasvattaja
Voimauttava valokuvaaja

tero.kanerva@vaspoy.fi
050 5474 567

Sasu Mikkola

Kasvatustieteiden maisteri
Erityisluokanopettaja
Luokanopettaja



sasu.mikkola@vaspoy.fi
044 771 6834

Ari-Pekka Toivonen

Mielenterveyshoitaja
Seikkailuohjaaja
Vig-videoavusteinen perheohjaus

ari-pekka.toivonen@vaspoy.fi
044 716 8950

Voitto Friman

Sosionomi (AMK)
Lasten ja nuorten erityisohjaaja
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

voitto.friman@vaspoy.fi
044 972 8945

Jouko Kiesiläinen

Kasvatustieteiden maisteri
Kasvatustieteiden tohtori opiskelija
Sosiaalityön- ja -politiikan sekä psykologian perusopinnot
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

jouko.kiesilainen@vaspoy.fi
044 712 9222

Tanja Serola

Sosionomi (AMK)
Lähihoitaja
Ratkaisukeskeinen eläinavusteinen valmentaja

tanja.serola@vaspoy.fi
044 491 8781

Mikaela Shields

Sosionomi (AMK)
Neuropsykiatrinen valmentaja

mikaela.shields@vaspoy.fi
044 988 7911

Eeva Åberg

Sosionomi (AMK)
Sosiologian opiskelija
Työnohjaaja opiskelija
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja
VIG MLL® - videoavusteinen vuorovaikutuksen ohjaus- ohjaaja, -työnohjaaja ja kouluttaja

eeva.aberg@vaspoy.fi
044 756 2019

Marko Mäkelä

Yhteisöpedagogi (AMK)
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja ja perhevalmentaja

marko.makela@vaspoy.fi
044 491 8153

Hanna Vanhala

Yhteisöpedagogi (AMK)
Seikkailukasvatuksen opinnot
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

hanna.vanhala@vaspoy.fi
044 491 8521

Jenni Forslund

Sosionomi (AMK)
Tukihenkilötoiminnan peruskurssi
Psykiatrisen koulutuksen ammatilliset lisäopinnot
Kasvatustieteiden perusopinnot

jenni.forslund@vaspoy.fi
044 491 5022

Ville Hytti

Kasvatustieteiden maisteri
Liikunnanopettaja
Luokanopettaja

ville.hytti@vaspoy.fi
044 755 8963

Hannu Huitu

Kasvatustieteiden maisteri
Luokanopettaja
Käsityön aineenopettaja

hannu.huitu@vaspoy.fi

Antti Vallivuori

Kasvatustieteiden maisteri
Luokanopettaja
Liikunnanopettaja

antti.vallivuori@vaspoy.fi
044 970 6581

Lassi Karisto

Kasvatustieteiden maisteri
Erityisluokanopettaja
Luokanopettaja
Liikunnanopettaja

lassi.karisto@vaspoy.fi
044 715 4031

Otto Vaaralahti

Kasvatustieteiden maisteri
Erityisluokanopettaja
Luokanopettaja

otto.vaaralahti@vaspoy.fi
044 765 0461

Kirsti Sitro-Hänninen

Palveluntuottaja
VTM, Sosiaalityöntekijä
Erityistason perheterapeutti
Pariterapeutti
Psykoterapeutti
Työnohjaaja

kirsti sitro-hanninen@vaspoy.fi

Mikko Hyökki

Palveluntuottaja
Sosionomi (AMK)
Perhe- ja psykoterapeutti: Perheterapia, parisuhdeterapia

mikko.hyokki@vaspoy.fi
040 839 0293

Salla Ketola

Palveluntuottaja
Psykologi
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

Yasin Asgarin

Lähihoitaja
Kielitaito Persia(Farsi), Suomi, Englanti, Kurdin perusteet

yasin.asgarin@vaspoy.fi
044 704 7718

39075603_10212828239596923_7237633605931892736_n

Petteri Kortelainen

Mielisairaanhoitaja
Erityistason perheterapeutti
Psykoterapeutti

petteri.kortelainen@vaspoy.fi
050 321 4362

Elisa Rissanen

Kasvatustieteiden maisteri
Liikunnanopettaja
Luokanopettaja

044 713 0905

Lauri-Pekka Larkela

Sosionomi (AMK)

050 321 6219

Tuomas Lehesaari

Yhteisöpedagogi (AMK)
Psyko- perheterapeutti

Juho Suoramaa

Sosionomi (AMK)

juho.suoramaa@vaspoy.fi
044 755 4970

Susanna Nordlund

Sosiaalityöntekijä (YTM)

Emmi Lehtovuori

Sosiaalityöntekijä (VTM)

Leena Luoma

Sosionomi (AMK)

Salla Lehti

Sairaanhoitaja (AMK)

050 365 4422
salla.lehti@vaspoy.fi

Risto Raivio

Oikeustieteiden maisteri
Fysioterapeutti

Marita Friman

Romanikulttuurin erikoisammattitutkinto
Sosionomiopiskelija

Käytämme sivuillamme evästeitä. Evästeiden käytön ensisijaisena tarkoituksena on parantaa ja mukauttaa vierailijan käyttökokemusta sivustolla sekä analysoida ja parantaa sivuston toimivuutta ja sisältöä.