Varsinais-Suomen Sosiaalipalvelut Oy

Varsinais-Suomen Sosiaalipalveluiden työntekijärakenne koostu erilaisista persoonista ja moniammatillisuudesta. Työntekijöillä on pitkä kokemus lastensuojelusta. Tiimin Ikärakenne on 27-58 v ja tämä tuo lastensuojelun työskentelyyn rikkautta.

Varsinais-suomi

Rami Raivio

Kasvatustieteiden maisteri
Erityisluokanopettaja
Luokanopettaja
Opetustoimen hallinto ja johtaminen


rami.raivio@vaspoy.fi
040 718 7819

Tero Kanerva

Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja
Johtamisen perusopinnot
Rikos- ja riita-asioiden sovittelija
Seikkailukasvattaja
Voimauttava valokuvaaja

tero.kanerva@vaspoy.fi
050 5474 567

Sasu Mikkola

Kasvatustieteiden maisteri
Erityisluokanopettaja
Luokanopettaja



sasu.mikkola@vaspoy.fi
044 771 6834

Ari-Pekka Toivonen

Mielenterveyshoitaja
Seikkailuohjaaja
Vig-videoavusteinen perheohjaus

ari-pekka.toivonen@vaspoy.fi
044 716 8950

Voitto Friman

Sosionomi (AMK)
Lasten ja nuorten erityisohjaaja
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

voitto.friman@vaspoy.fi
044 972 8945

Jouko Kiesiläinen

Kasvatustieteiden maisteri
Kasvatustieteiden tohtori opiskelija
Sosiaalityön- ja -politiikan sekä psykologian perusopinnot
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

jouko.kiesilainen@vaspoy.fi
044 712 9222

Mikaela Shields

Sosionomi (AMK)
Neuropsykiatrinen valmentaja

mikaela.shields@vaspoy.fi
044 988 7911

Eeva Åberg

YTM (sosiologia)
Sosionomi (AMK)
Työnohjaaja opiskelija
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja
VIG MLL® - videoavusteinen vuorovaikutuksen ohjaus- ohjaaja, -työnohjaaja ja kouluttaja

eeva.aberg@vaspoy.fi
044 756 2019

Marko Mäkelä

Yhteisöpedagogi (AMK)
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja ja perhevalmentaja

marko.makela@vaspoy.fi
044 491 8153

Hanna Vanhala

Yhteisöpedagogi (AMK)
Seikkailukasvatuksen opinnot
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

hanna.vanhala@vaspoy.fi
044 491 8521

Jenni Forslund

Sosionomi (AMK)
Tukihenkilötoiminnan peruskurssi
Psykiatrisen koulutuksen ammatilliset lisäopinnot
Kasvatustieteiden perusopinnot

jenni.forslund@vaspoy.fi
044 491 5022

Ville Hytti

Kasvatustieteiden maisteri
Liikunnanopettaja
Luokanopettaja

ville.hytti@vaspoy.fi
044 755 8963

Hannu Huitu

Kasvatustieteiden maisteri
Luokanopettaja
Käsityön aineenopettaja

hannu.huitu@vaspoy.fi

Salla Lehti

Sairaanhoitaja (AMK)

050 365 4422
salla.lehti@vaspoy.fi

Lassi Karisto

Kasvatustieteiden maisteri
Erityisluokanopettaja
Luokanopettaja
Liikunnanopettaja

lassi.karisto@vaspoy.fi
044 715 4031

Otto Vaaralahti

Kasvatustieteiden maisteri
Erityisluokanopettaja
Luokanopettaja

otto.vaaralahti@vaspoy.fi
044 765 0461

Petteri Kortelainen

Mielisairaanhoitaja
Erityistason perheterapeutti
Psykoterapeutti

petteri.kortelainen@vaspoy.fi
050 321 4362

IMG_2173

Katri Siivonen

Sairaanhoitaja (AMK)
Neuropsykiatrinen valmentaja ja Eläinavusteinen valmentaja
VIG MLL® -ohjaaja
Perhearviointi
Päihdetyö

050 473 2153
katri.siivonen@vaspoy.fi

Lauri-Pekka Larkela

Sosionomi (AMK)

050 321 6219

Tuomas Lehesaari

Yhteisöpedagogi (AMK)
Psyko- perheterapeutti

Elisa Rissanen

Kasvatustieteiden maisteri
Liikunnanopettaja
Luokanopettaja

044 713 0905

Risto Raivio

Oikeustieteiden maisteri
Fysioterapeutti

Senni Koskinen

Kasvatustieteen kandidaatti

044 491 8781
senni.koskinen@vaspoy.fi

Kirsti-scaled-e1582817162647-928x1024-removebg-preview

Kirsti Sitro-Hänninen

Palveluntuottaja
VTM, Sosiaalityöntekijä
Erityistason perheterapeutti
Pariterapeutti
Psykoterapeutti
Työnohjaaja

kirsti sitro-hanninen@vaspoy.fi

Mikko Hyökki

Palveluntuottaja
Sosionomi (AMK)
Perhe- ja psykoterapeutti: Perheterapia, parisuhdeterapia

mikko.hyokki@vaspoy.fi
040 839 0293

Salla Ketola

Palveluntuottaja
Psykologi
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja

Satakunta

Juho Suoramaa

Sosionomi (AMK)

juho.suoramaa@vaspoy.fi
044 755 4970

Susanna Nordlund

Sosiaalityöntekijä (YTM)

Hanna-mari Takala

Sosionomi (AMK)

hanna-mari.takala@vaspoy.fi
050 553 1238

Käytämme sivuillamme evästeitä. Evästeiden käytön ensisijaisena tarkoituksena on parantaa ja mukauttaa vierailijan käyttökokemusta sivustolla sekä analysoida ja parantaa sivuston toimivuutta ja sisältöä.